Každý účastník jakéhokoli vzdělávacího procesu má jasno v tom, že je velký rozdíl, zda vám přednáší bohapustý teoretik nebo ten, kdo přednášené téma důvěrně zná i z praktického života. Mnozí také máme zkušenosti s tím, že „umět“ ještě neznamená „umět naučit“. My jsme ovšem při postupném budování nabídky našich kurzů měli na lektory nebývale šťastnou ruku. Vyberte si z našich kurzů k Visual FoxPro, jimiž vás naši osvědčení lektoři provázejí od roku 2010 na novém místě, které se na počítačové kurzy léta specializuje: v počítačové škole GOPAS.
Naši lektoři jsou uznávaní odborníci – profesionálové, kteří s předváděnými nástroji a technologiemi pracují už léta a znají je do hloubky. O své zkušenosti se ochotně dělí nejen na těchto kurzech, ale také na každoroční pražské konferenci DevCon nebo na seminářích.
Kurz je sestaven tak, aby ho zužitkovali ti, kteří chtějí ve Visual FoxPro začít programovat. Buď ještě vůbec s Visual FoxPro nepracovali, nebo např. v jeho prostředí pracovali pouze interaktivně s daty. Může jít také o programátory, kteří sice pracovali ve verzích 2.x, ale nevědí jak začít ve verzi „Visual“. Výklad je provázen předváděním příkladů (práce na počítači s lektorem) i cvičeními (samostatné řešení příkladů). Vše probíhá v prostředí Visual FoxPro 9.0.
Kurz je odpovědí na nejčastější požadavky z praxe při dnešním moderním využívání Visual FoxPro: jak spolupracovat s Office, jak využívat Visual FoxPro optimálně.
Kurz pro všechny, kteří se již rozhodli použít Visual FoxPro v roli klienta pro databázový SQL Server, zkusili si zprovoznit přes ODBC vzdálený pohled a znají výhody spolupráce Visual FoxPro s databázovým SQL Serverem.
Podzim 2009 nabízel dvě tradiční konference zaměřené na Visual FoxPro a také se ohlížíme po spolupráci Visual FoxPro s novějšími verzemi softwaru, jako je Windows 7.
Společnost Microsoft spustila nový online výukový vývojářský portál Ramp Up. Zcela zdarma tak můžete získat od špičkových odborníků profesionální dovednosti v oblasti vývoje softwaru. Program kurzů tvoří zajímavé lekce, jejichž obsah je velice přehledný a srozumitelný.
Častým požadavkem na programátory ve VFP je komunikace s Excelem. Uživatelé Excel znají a umí v něm data dále zpracovat, takže je mnohdy výhodné přenést data z VFP do Excelu, předzpracovat je a pak už nechat vše na uživateli. Pojďme si tedy ukázat jednoduchý příklad komunikace s Excelem.
S jarem 2009 se vyrojilo několik příznivých zpráv ohledně Visual FoxPro: soubor nápovědy k Service Packu 2 je opraven a na webu VFPX je pár nových užitečných doplňků.
Počátkem roku 2009 byla na webu českého Microsoftu publikována brožura pro foxaře, která je volně ke stažení. Jmenuje se „Stopařův průvodce po ADO.NET a LINQ aneb Foxařův průvodce po práci s daty v .NET“ a má foxařům pomoci porovnat, v čem se shoduje a v čem se liší práce s daty ve Visual FoxPro a ve Visual Studiu.