Visual Studio je rodina produktů společnosti Microsoft pro jednotlivce i týmy, které navrhují, tvoří, testují, nasazují a částečně i spravují softwarové aplikace. Pojetí Visual Studio se zrodilo před 18 lety, aby konsolidovalo jednotlivá prostředí IDE, podobně jako Office konsolidoval jednotlivé kancelářské produkty. V průběhu cesty „k dospělosti“ jsme dospěli již k desáté verzi – Visual Studio 2013.
Vzájemná a průběžná spolupráce všech zainteresovaných stran v rámci softwarového projektu, od uživatelů, zadavatelů, vývojářů až po administrátory je jedním z nejdůležitějších faktorů úspěšné realizace.
Visual Studio Online, dříve Team Foundation Service, představuje prostor pro vaše projektová data v cloudu. Za pár minut můžete využívat cloudovou infrastrukturu bez instalace nebo konfigurace jediného serveru.
Vývojáři mají své oblíbené nástroje, své jazyky, své styly. Každý má své zkušenosti. Také projekty jsou různorodé a každý chce své. S Team Foundation Serverem 2013 můžete zapojit profesionály, jejichž doménou je Java, Android, IOs, i ostatní vývojáře v jiných nástrojích. Přitom dokážete udržet efektivitu, agilitu i bezpečnost podle potřeb projektu daného typu.
Zajišťujete návrh, vývoj, testování nebo provoz aplikací svých či dodaných třetími stranami? Pak potřebujete znát předplatné MSDN. Slouží jako Software Assurance pro Visual Studio, ale lze je pořídit i zvlášť, bez vývojářských nástrojů – v edicích MSDN Operating Systems či nové MSDN Platforms – pro administrátory.
Jednou z nejdůležitějších výhod MSDN je technická podpora po dobu aktivní smlouvy. Je rozdělena do tří úrovní.
Pro vývojáře, kteří tvoří, nasazují a publikují aplikace pro Windows Phone, Windows 8.1 nebo pro Office 365, je nezbytný Microsoft Developer Store Account – vývojářský účet, který umožňuje aplikace pro tyto služby vytvářet, publikovat a vydělávat(!) na nich. Účet lze zřídit zakoupením nebo získat jako výhodu předplatného MSDN od úrovně Visual Studio Professional with MSDN.
Microsoft nelení a nenechá nás ani na chvíli vydechnout. Cyklus vydávání SQL Serveru nabírá na obrátkách, nějak se zkracuje. Co jiného ovšem čekat – jsou-li v popředí zájmu Software Assurance a cloudová řešení, lze očekávat i krátký vývojový cyklus, aby to celé dávalo smysl. Zdalipak tedy stojí SQL Server 2014 za hřích v tom bláznivém kolotoči nových a nových verzí?
Na podzim tohoto roku spatří světlo světa nová generace produktů System Center s pojmenováním System Center 2012 R2. Rodina produktů System Center je, vzhledem k vzrůstající oblibě cloudu, pro Microsoft velmi důležitou oblastí, a proto se jejímu rozvoji intenzivně věnuje. Tento článek si však neklade za cíl poskytnout detailní technický přehled a podrobné zkoumání jednotlivých produktů, naopak. Cílem článku je poskytnout čtenáři přehled novinek napříč rodinou System Center a výhody plynoucí z nasazení nových verzí těchto produktů.
Zanedlouho, konkrétně 18.10.2013, spatří světlo světa a bude všem zákazníkům k dispozici nová verze serverového operačního systému z dílny Microsoftu, Windows Server 2012 R2. Co nového nám přinese, si představíme v tomto článku.